poniedziałek, 24 października 2011

Elektryka i hydraulika.

Rozprowadzona została już praktycznie cała elektryka budynku ( wraz ze strzynką i WLZ ). Dziś mieli skończyć, ale ślad po elektrykach zaginął. Strata wielka nie jest bo wiszę im jeszcze dużo kasy. Pewnie się pojawią jak dojdą do siebie po weekendzie.
Pam Marcin natomiast działa z hydrauliką jak ustaliliśmy. Zero obsów. Na razie :)








20 komentarzy:

  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

    OdpowiedzUsuń
  2. Na takim etapie budowy domu już należy osadzać gniazda elektryczne https://interblue.pl/gniazda-elektryczne,c,61 gdyż później na to pójdzie tynk. Najlepiej rozplanować sobie umiejscowienie gniazd w taki sposób, abyśmy w przyszłości nie mieli problemów podłączeniem sprzętu.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Warto też nie zapominać o odpowiednim zabezpieczeniu przewodów elektrycznych oraz kabli zasilających różne urządzenia oraz maszyny. Na większych przestrzeniach do ochrony okablowania naziemnego używa się specjalnych najazdów kablowych https://powerrubber.com/najazdy-kablowe-warszawa/ idealnie nadających się do zabezpieczenia przewodów przed przerywaniem. Uszkodzone kable nie tylko są bezpośrednią przyczyną awarii sprzętu ale także stanowią zagrożenie dla zdrowia osób znajdujących się w ich pobliżu.

      Usuń
  3. Warto zadbać i dopilnować,żeby wszystkie instalacje były odpowiednio położone, żeby na przykład po czasie gdzieś kanalizacja się nie zapchała bo gdzieś rura nie tak zamontowana czy coś. Wtedy to tylko udrażnianie pomocne i na przykład firma https://www.stankan.pl/udraznianie-rur-kanalizacyjnych/ . Przy takich awariach też lepiej na solidnych firmach polegać, żeby naprawili a nie jeszcze bardziej coś zepsuli.

    OdpowiedzUsuń
  4. Faktycznie te instalacje są bardzo kluczowe jeżeli zdecydowaliśmy się na budowę naszego domu i należy je wykonać z bardzo dużą starannością. Ja również od razu zdecydowałem się na pobieranie prądu od https://poprostuenergia.pl/ gdyż wiedziałem, że będzie mi zależało na jak najniższych rachunkach.

    OdpowiedzUsuń
  5. Muszę powiedzieć, iż również instalacje fotowoltaiczne są także fajnym rozwiązaniem. Osobiście bardzo chętnie także o tym czytam. Całkiem niedawno ciekawie napisano o tym w http://portalautomatyki.pl/inne/1201780-zalety-wady-fotowoltaika i ja również jestem tego samego zdania. W końcu chodzi o to, że fotowoltaika się rozwija.

    OdpowiedzUsuń
  6. Moim zdaniem hydraulika to najgorsza bo najtrudniejsza część całego remontu. Jakbyście potrzebowali sprawdzonego fachowca, który dobrze zna się na rzeczy to zdecydowanie polecam www.aquainstal24.pl - czynny całą dobę przez 7 dni w tygodniu

    OdpowiedzUsuń
  7. Jak najbardziej takie rzeczy muszą być wykonane bardzo dobrze, gdyż mają nam służyć latami. Moim zdaniem również to co napisano na stronie odnośnie fotowoltaiki https://terenbudowy.net/fotowoltaika-w-domu-gdzie-jak-za-ile/ to jest bardzo dobry wstęp do podjęcia decyzji.

    OdpowiedzUsuń
  8. Moim zdaniem również w takich miejscach mogą doskonale sprawdzić się najazdy kablowe. Czytałam o nich na stronie https://powerrubber.com/najazdy-wynajem-zabezpiecz-kable-i-przewody/ i faktycznie w doskonały sposób może je zabezpieczyć.

    OdpowiedzUsuń
  9. Naprawdę bardzo fajnie napisano. Jestem pod wrażeniem.

    OdpowiedzUsuń
  10. W przypadku samej elektryki moim zdaniem warto jest skupić się również nad panelami fotowoltaicznymi. W końcu wspólnoty mieszkaniowe również tego typu instalacje wykorzystują. Opisano to w http://www.wiejskomiejski.pl/fotowoltaika-dla-wspolnot/ i zachęcam każdego do przeczytania.

    OdpowiedzUsuń
  11. Akurat na takim etapie jak podczas naszej budowy kładziona była elektryka to my również podjęliśmy decyzję o montażu instalacji fotowoltaicznej. Musze przyznać, ze specjaliści z firmy http://inovativ.pl/ wykazali się wielkim profesjonalizmem i cała instalacja działa naprawdę znakomicie.

    OdpowiedzUsuń
  12. Samo posiadanie dobrze wykonanej instalacji elektrycznej jest niezwykle ważne i jestem zdania, że jak najbardziej na pewno warto jest zrobić je raz i dobrze. U mnie praktycznie od początku wykonał je elektryk http://elektryk-wroclaw.pl/ i całość działa znakomicie.

    OdpowiedzUsuń
  13. Moim zdaniem na pewno również fajnie jest wiedzieć, który elektryk tak naprawdę jest w stanie wykonać nam dobrą instalację elektryczną. Muszę przyznać, że odkąd skorzystałam z usług http://www.elektryk-krakow.pl/instalacje-elektryczne to wiedziałam, że jest to bardzo dobry wybór.

    OdpowiedzUsuń
  14. Skoro wspominacie elektrykach w Krakowie to w takim razie zdecydowanie polecić mogę instalacje elektryczne w Krakowie od https://elektrykwkrakowie.com.pl/wymiana-instalacji-elektrycznych-w-starym-budownictwie/ . Specjalizują się między innymi w wymianie instalacji w starym budownictwie, co warto zrobić, gdyż stare kable stwarzają niebezpieczeństwo pożarowe

    OdpowiedzUsuń
  15. Widzę, że instalacje hydrauliczne zostały wykonane bardzo profesjonalnie. Warto wybierać profesjonalne firmy, aby cieszyć się domem bez żadnych awarii.
    ------------------------------------------------
    https://www.hydraulik.poznan.pl/

    OdpowiedzUsuń
  16. Warto też wiedzieć, jakie narzędzia i akcesoria mogą się Wam przydać w Waszych domach. Wiele z nich zamówicie online. Mogą to być na przykład takie regulatory temperatury: https://dozi.pl/pl/c/Regulatory-temperatury/310 .

    OdpowiedzUsuń
  17. Warto wiedzieć, czy wszystkie instalacje w naszym domu zostały poprawnie położone. Efekt takich analiz może wykazać profesjonalna ekspertyza budowlana. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj: https://stawiarski.com.pl/ekspertyza-budowlana-katowice/ .

    OdpowiedzUsuń
  18. Ja teraz już na etapie budowy bym planował montaż paneli fotowoltaicznych. Ceny za prąd są coraz wyższe, w domach mnóstwo urządzeń na prąd. To zużycie na pewno będzie wysokie. A jeśli postawi się na autokonsumpcję https://fiberlink.pl/fotowoltaika/blog/co-to-jest-autokonsumpcja/ to realnie można mieć prąd za darmo z instalacji. W kilka lat może z powodzeniem taka inwestycja się zwrócić i przynosić już same korzyści.

    OdpowiedzUsuń